Sinopsis

Audycja publicystyczna, w której prowadzone s? rozmowy z politykami na temat bie??cych wydarze? dotycz?cych polskiej, a tak?e ?wiatowej sceny politycznej.

Episodios

 • Katarzyna Lubnauer: Nowoczesna włączy się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

  Katarzyna Lubnauer: Nowoczesna włączy się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

  06/02/2020

  – Energia Nowoczesnej jest potrzebna w kampanii prezydenckiej – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Katarzyna Lubnauer. Zapowiedziała udział przedstawicieli partii w sztabie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

 • Tyszka: nowela ustaw sądowych powiększy chaos i zaostrzy wojnę

  Tyszka: nowela ustaw sądowych powiększy chaos i zaostrzy wojnę

  05/02/2020

  – Prezydent pokazał, że jest zakładnikiem jednej partii. Nie jest samodzielny. Chciałbym, żeby prezydent robił rzeczy dobre dla obywateli, a podpis nowelizacji ustaw sądowych nie jest dobry – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz'15.

 • Rzecznik prezydenta: Emmanuel Macron zaakcentował rolę Polski w Unii Europejskiej

  Rzecznik prezydenta: Emmanuel Macron zaakcentował rolę Polski w Unii Europejskiej

  04/02/2020

  – Prezydent Macron podkreślał, że współpraca Polski, Francji i Niemiec jest absolutnie fundamentalna dla przyszłości Unii Europejskiej i stąd propozycja, by w najbliższym czasie doszło do spotkania państw Trójkąta Weimarskiego – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

 • Szymański o wizycie Macrona: bez porozumienia z Polską przyszłość UE jest niepewna

  Szymański o wizycie Macrona: bez porozumienia z Polską przyszłość UE jest niepewna

  03/02/2020

  – Agenda wizyty Emmanuela Macrona w Polsce jest bezprecedensowo szeroka. Prezydent Francji przyjedzie do nas z kilkoma ministrami. Po naszej stronie też będzie to dużo szersza niż zwykle delegacja – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister ds. europejskich Konrad Szymański.

 • Grzegorz Schetyna: Platforma nie jest żadnym tonącym okrętem

  Grzegorz Schetyna: Platforma nie jest żadnym tonącym okrętem

  31/01/2020

  – Muszę mieć dystans do politycznej rzeczywistości. Jesteśmy po czterech latach trudnej kadencji i muszę napisać scenariusz na najbliższy czas, swój czas – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, były przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

 • Tadeusz Cymański: prezydent powinien podpisać ustawy sądownicze

  Tadeusz Cymański: prezydent powinien podpisać ustawy sądownicze

  30/01/2020

  – Działania części środowiska sędziowskiego uderzają w prezydenta – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, wiceprzewodniczący komisji finansów publicznych. Stwierdził, że jest za tym, by prezydent podpisał ustawy sądownicze uchwalone przez parlament.

 • Czarzasty: jeśli rząd nie robi nic złego, nie powinien bać się monitorowania

  Czarzasty: jeśli rząd nie robi nic złego, nie powinien bać się monitorowania

  29/01/2020

  – Martwię się o to, żeby to, co się wyprawia w naszym kraju, nie przełożyło się na zabranie Polsce pieniędzy. Bardzo się tego obawiam – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

 • Jarosław Gowin: w tym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym

  Jarosław Gowin: w tym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym

  28/01/2020

  – W nowelizacji ustawy znajdą się: klauzula wolności, jasne zobowiązanie rektorów i utworzenie przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego specjalnej komisji, która będzie stała na straży wolności – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 • Szef KPRM: w polityce historycznej Europa powinna być solidarna

  Szef KPRM: w polityce historycznej Europa powinna być solidarna

  27/01/2020

  – Nerwowa reakcja polityków rosyjskich świadczy tylko o tym, że mają oni z prawdą problem – powiedział Michał Dworczyk w Programie 3 Polskiego Radia, komentując odpowiedź Moskwy na wywiad Jarosława Kaczyńskiego zamieszczony w "Bildzie".

 • Davos 2020. Jacek Sasin: polskie firmy są coraz silniejsze

  Davos 2020. Jacek Sasin: polskie firmy są coraz silniejsze

  24/01/2020

  – Przykładem rozwoju polskich firm jest PKN Orlen, który działa nie tylko w Polsce, ale również na Litwie czy w Czechach. Postęp widać także w przypadku polskich linii lotniczych LOT – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin.

 • Szynkowski vel Sęk: organizatorzy uroczystości w Jerozolimie wiedzą, że popełnili błąd

  Szynkowski vel Sęk: organizatorzy uroczystości w Jerozolimie wiedzą, że popełnili błąd

  23/01/2020

  – To, że więcej mówi się o tym, co powie podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie Władimir Putin, niż o tym, co powiedzą ocaleni, świadczy o błędzie. Również izraelskie media krytykują takie sformatowanie tej uroczystości – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.

 • Wybory na szefa PO. Tomasz Siemoniak: Platforma nie skręci w lewo

  Wybory na szefa PO. Tomasz Siemoniak: Platforma nie skręci w lewo

  22/01/2020

  – Gdybym został szefem PO, chciałbym, aby Platforma mocno wróciła do małych miejscowości i na wieś – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, kandydat na szefa Platformy Obywatelskiej. Polityk dodał, że nie pozwoli na skręt PO w lewo.

 • Jadwiga Emilewicz: mamy kolejkę inwestorów, którzy chcą przyjeżdżać do Polski

  Jadwiga Emilewicz: mamy kolejkę inwestorów, którzy chcą przyjeżdżać do Polski

  21/01/2020

  – Mamy ciągle kolejkę inwestorów, którzy do Polski chcą przyjeżdżać i myślę, że dobrze odczytuję, iż reforma (sądownictwa – red.) ma coś ulepszyć, poprawić, a nie wprowadzić niepokój w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej – stwierdziła w Programie 3 Polskiego Radia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 

 • Krzysztof Bosak: jesteśmy w stanie zawalczyć o kolejny milion wyborców

  Krzysztof Bosak: jesteśmy w stanie zawalczyć o kolejny milion wyborców

  20/01/2020

  – Mając najniższy elektorat negatywny spośród wszystkich prawicowych polityków – co wynika z sondażu IBRIS – jestem w stanie wiele osiągnąć dla Konfederacji pod względem pozyskania nowych wyborców – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta.

 • PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji. Zandberg o odwołaniu Biejat

  "PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji". Zandberg o odwołaniu Biejat

  17/01/2020

  – Magdalena Biejat walczyła m.in. o podwyższenie najniższej emerytury, żeby było więcej miejsc w żłobkach dla dzieci. PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg, komentując odwołanie posłanki Lewicy z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

 • Szef MON: jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowę ws. kupna F-35

  Szef MON: jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowę ws. kupna F-35

  16/01/2020

  – Już sfinalizowaliśmy negocjacje ws. zakupu F-35 i zostały tylko drobne sprawy proceduralne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, szef MON. Finalizacja umowy na samoloty piątej generacji, okręty podwodne dla marynarki wojennej oraz utworzenie Agencji Uzbrojenia – to najważniejsze plany resortu obrony na nowy rok.

 • Stanisław Karczewski: chcemy kontynuować zmiany wymiaru sprawiedliwości

  Stanisław Karczewski: chcemy kontynuować zmiany wymiaru sprawiedliwości

  15/01/2020

  – Jest potrzebny dialog polityczny i myślę, że będzie podjęty – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o sprawie opinii TSUE dotyczącej reformy sądownictwa wicemarszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

 • Grodzki chce spotkania z prezydentem. Szczerski: to rodzaj manifestacji, a nie prośby

  Grodzki chce spotkania z prezydentem. Szczerski: to rodzaj manifestacji, a nie prośby

  14/01/2020

  – Ze strony marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nie było telefonu ani pisemnej czy bezpośredniej prośby o spotkanie z prezydentem. Rozumiem więc, że na Twitterze bardziej manifestował, niż prosił o spotkanie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 • Władysław Teofil Bartoszewski: sędziowie nie powinni bratać się z politykami

  Władysław Teofil Bartoszewski: sędziowie nie powinni bratać się z politykami

  13/01/2020

  – Sędziowie nie powinni się angażować politycznie i fraternizować z politykami, co niestety ma miejsce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

 • Dziękuję całej opozycji. Wiceminister sprawiedliwości o potępieniu rosyjskich prowokacji

  "Dziękuję całej opozycji". Wiceminister sprawiedliwości o potępieniu rosyjskich prowokacji

  10/01/2020

  – Znakomitą odpowiedzią na narrację Rosji była uchwała, którą wspólnie przyjęliśmy w Sejmie - obóz rządzący i opozycja – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Informações: